Yurtbay:18 Mart Şehitlerimizi Saygıyla Minnetle Anıyoruz

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Çanakkale zaferinde, Anadolu’nun yanı sıra, Tebrizli, Halepli, Şamlı, Silistreli, Bağdatlı Kudüslü yüzlerce şehidin verildiğini hatırlatan Yurtbay, “Çanakkale Zaferi’nden alınması gereken en önemli ders birlik ve beraberliğimizdir. Bundan 104 yıl önce Çanakkale’de ortaya konulan kardeşlik iklimini, bütün coğrafyaya yayacak şekilde yeniden inşa etmek zorundayız.” dedi.

Çanakkale Zaferi’nin, adı tarihe altın harflerle yazılmış bir kahramanlık destanı olduğunu kaydeden Ünal Yurtbay “Çanakkale zaferi, milletimizin hangi şart altında olursa olsun esaret ve dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin delilidir.” dedi.

ÇANAKKALE’NİN SIRRI KARDEŞLİK RUHUNDADIR
Çanakkale direnişinde, Anadolu’nun yanı sıra, Tebrizli, Halepli, Şamlı, Silistreli, Bağdatlı Kudüslü yüzlerce şehidin verildiğini hatırlatan Yurtbay; “Tarih sadece anmak için değil anlamak ve ders çıkarmak için vardır. Çanakkale Zaferi’nden alınması gereken en önemli ders ise; birlik ve beraberliğimizdir. Bundan 104 yıl önce Çanakkale’de ortaya konulan kardeşlik iklimini, bütün coğrafyaya yayacak şekilde yeniden inşa etmek zorundayız. Çünkü biz bir ve beraber olursak aşamayacağımız hiç bir engel, bozamayacağımız hiçbir oyun yoktur” dedi.

Ülkemizin ve bölgemizin bugün Çanakkale’den daha sinsi ve tehlikeli kuşatmalarla karşı karşıya olduğunu belirten Ünal Yurtbay; “Dedeleri Çanakkale’de omuz omuza çarpışırken şehit düşenlerin torunları bugün aralarına fitne tohumları ekilerek birbirine düşürülmeye çalışılıyor. İslam coğrafyası, etnik, bölgesel ve mezhepsel farklılıkları tahrik edilerek parçalanmaya çalışılıyor. Bu oyunu bozmanın yolu daha fazla birlik, daha fazla beraberlik ve daha fazla kardeşliktir. Daha fazla adalet ve daha fazla özgürlüktür. Bizi kutuplaştırmaya çalışanlara inat daha fazla kucaklaşmaktır. Ayrıştıran değil birleştiren olmaktır. Bu temenni ile aziz milletimizin Çanakkale Zaferi’nin 104. yılını kutluyor, bu vatanı korumak için can veren tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.