Vali Sinan Güner’in Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlar birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç, neşe ve coşku ile insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinleştiği, dargınlıkların unutulduğu çok özel günlerdir.
Paylaşma ve yardımlaşma ruhunun ortaya konulduğu Kurban Bayramı’nı en iyi şekilde değerlendirerek, bu günlerin bize getirdiği huzur ortamının değerini iyi bilerek, kötülüklerden uzaklaşarak, iyiliği ve doğruluğu bir yaşam ilkesi olarak benimseyerek yaşamalıyız.
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında kontrollü normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte iç turizmimizde yaşanan hareketlilik önümüzdeki günlerde ve bayram tatili ile birlikte daha da artacak özellikle İnkumu tatil köyümüz ile Amasra İlçemizde yoğunluk yaşanacaktır. Fakat tehlike hala tam anlamıyla geçmiş değil. Valilik olarak her türlü tedbiri alsak da İlimize gelecek misafirlerimizden ve Bartın halkımızdan tedbiri elden bırakmamanızı maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmenizi istiyorum.
Yaklaşık beş aydır koronavirüsle mücadelede sabırla görev yapan başta sağlık personelimiz olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza, yerel yönetimlerimize, kolluk kuvvetlerimize, sokağa çıkma kısıtlaması getirilen vatandaşlarımızın 7/24 ihtiyaçlarının karşılanması noktasında yardımına koşan vefa sosyal destek gruplarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, meslek kuruluşlarımıza, esnafımıza, basın mensuplarımıza, gencinden yaşlısına ilimiz halkına bu süreçteki destekleri için teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; bayramı bir fırsat kabul ederek, güzel geleneklerimizi, asil değerlerimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren nice bayramlara ulaşmamız dileğiyle sizlerin Kurban Bayramı’nı kutluyor, ülkemiz, milletimiz ve İslam alemi için barış, huzur ve refaha vesile olmasını diliyorum.

                Sinan Güner
                   Vali