Vali Sinan Güner’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Ülkemizin her köşesinde çok zor şartlarda ilim ve irfanı, doğruyu ve güzeli, evrensel değerlerle birlikte maneviyatımızı, vatan ve millet aşkını yavrularımıza aşılamak için azim ve kararlılıkla görev yapan siz kıymetli öğretmenlerimizi ve eğitim idarecilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Öğretmenler, bilgiyi erdemle güzelleştiren insana ait bir yolculuk haline getiren, pedogojinin bütün imkanlarını kullanarak önce bilgiyi sonra bilgeliye doğru giden yolu aydınlatan insanlardır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yeni nesilleri emanet ettiği öğretmenlerimizin üstün gayret ve çabalarıyla hep birlikte azim ve kararlıkla Aziz Türk milletinin beslendiği bu coğrafyada çocuklarımızın geleceği için yılmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle duru, dingin ve tertemiz bir göl gibi olan çocuklarımızı sizlere emanet ediyor, her yeni gün için sizlere kolaylıklar diliyor, kırmadan, kızmadan, yormadan, sevgiyle, ilgiyle, bilgiyle güçlü bir sabırla insan yetiştiren tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü kutluyor, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum.