Uzun, Spora En Çok Destek Veren Başkan Seçildi

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun,

Anadolu Yerel Yönetimler Dergisinin Düzenlediği Başarılı belediye başkanları yarışma ödül Töreninde Ankara Beypazarı Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen programda spora destek veren belediyeler arasında en başarılı belediye başkanı olarak ödülünü aldı.

”Spora En Çok Destek Veren Belediye Başkanı” ödülüne layık görülen Uzun, ”Bugün toplumdaki rahatsızlıkların en önemli sebebi, durağan bir hayat ve sağlıksız beslenme. Biz Ulus Belediyesi olarak son yıllarda yaptığımız Çalışmalarda  gençlerin sporla iç içe olmaları konusunda hızlı bir mesafe katettik”dedi.
Sağlık ve sporla ilgili tüm konuların A’dan Z’ye konuşulduğu Oturumda Gelecek İle Yapılabilecek Spor Projeleri Konuşuldu.  Organizasyonda sağlıklı yaşam için yapılması gereken çeşitli aktiviteler ve sporun önemi hakkında çok sayıda konuda konuşuldu. ” Ödülünü alan Uzun, Asıl Amacımız  Hizmet Etmek, Gönüllere Girmek, İyi Anılmak, Asıl Ödül Bu. Bu Bize Yeter Dedi. Mutlu ve iyi bir yaşam sürmek için spor’un olmazsa olmaz bir aktivite olduğunu ifade etti.

”Gençlerimiz için en iyi arkadaş spordur”
Ulus Belediyesi olarak spora ve sporcuya verilen değeri ifade eden Uzun, Biz sporu tabana yayma anlayışıyla herkesin spor yapmasını temin etmeliyiz.Gençleri iyiler ve iyiliklerle arkadaş etmek onları hem karakterli, hem de başarılı kılacaktır. Gençlerimiz için en iyi arkadaş spordur” diye konuştu