Milletvekili TUNÇ JAPONYA Büyükelçiliğinde Resepsiyona Katıldı

MİLLETVEKİLİ TUNÇ JAPONYA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDE RESEPSİYONA KATILDI

AK Parti Bartın Milletvekili, TBMM Japonya Dostluk Grubu Başkanı Yılmaz Tunç, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima’nın davetlisi olarak Japonya İmparatoru Akihito’nun doğum günü resepsiyonuna katıldı.

Ankara Japonya Büyükelçiliğinde gerçekleştirilen resepsiyona TBMM Japonya Dostluk Grubu Başkanı Yılmaz Tunç’un yanısıra  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, çok sayıda diplomatik misyon temsilcisi ve basın mensupları katıldı.

Türkiye ve Japonya’nın milli marşlarının çalınmasıyla başlayan resepsiyonda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk Japon İmparatoru Akihito’nun 85. yaşını kutlayarak, “Türkiye ve Japonya arasındaki coğrafi uzaklığa rağmen devletlerimiz ve halklarımız arasında güçlü dostluk bağları bulunmakta. Burada memnuniyetle ifade etmek istiyorum, Türk halkı Japonya’ya ve kardeş Japon halkına derin bir sempati ve saygı duymakta” şeklinde konuştu.

TBMM Dostluk Grubu Başkanı olarak resepsiyona katılan Milletvekili Tunç, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima ile bir süre sohbet ederek resepsiyonun iki ülke arasındaki dostlukların daha da güçlenmesi anlamında önem arz ettiğini ifade ederek, hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Resepsiyon sonrası hatıra fotoğrafları çekildi, Japonya mutfağını içeren ikramlar yapıldı.