Kurbanlık Hisse Satışları Başladı

2019 Kurban Bayramına artık sayılı günler kaldı, kurban bayramı 11 Ağustos’ta başlayacak. Müslümanlar için yeri ayrı olan kurban bayramında kurban kesmek isteyen vatandaşlar kurbanlık fiyatları kaç para oldu, kurban fiyatları ne kadar oldu araştırmasına başladı
Bartın’da Yıllardır Hizmet Veren BEREKET CANLI HAYVAN ALIM-SATIM İşletmesine ve Çiftliğine Gittik.

Kurban yada Kurban Hissesi Almaya Karar Verenler Nelere Dikkat Etmeli Sorusunu İşletme Sahibi Berk KEMİK Yanıtladı.

Kesimler Yapılırken uzman kontrolünde ve İslami kurallara uygun yapılıyor mu?
Kurbanlıklar kesinlikle uzman veteriner hekimlerin bilgisi ve gözetimi altında kesilmelidir. Böylece, hayvanlardan insanlara geçebilen tüberküloz, şarbon, brucella gibi bakteriyel, viral ve paraziter hastalıklardan korunulur. Kontrolsüz kesimlerde bu hastalıklara karşı risk faktörleri engellenemez. Bununla Beraber, kurbanlıkların Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan alınan fetvaya ve İslami usullere uygun olarak kesilmesi de dikkat edilmesi gereken önemli bir kriterdir.
Satın aldığınız yer kurban satışında tecrübeli mi?
Bütçenize uygun bir kurbanlık bulmak ve kurbanlığı yukarıda saydığımız usul ve standartlara göre kesmek için kurbanlık aldığınız yeri çok iyi seçmeniz gerek. Kurbanlıkların yetiştirilme süreci, satış ve satış sonrası hizmetlerde sürpriz sorunlarla karşılaşmamanız için kurbanlık satın aldığınız yerin kurban satışında kendini kanıtlamış, tecrübeli, ve güvenilir bir firma olması önemli kritierlerden
Hijyenik ve modern kesim kriterleri uygulanıyor mu?
Kurban kesiminde en önemli konulardan biri de kurbanlıkların hijyenik ve modern kesim kriterlerine uygun olarak kesilmesi konusudur. Büyükbaş kurbanlıklar 2 yaş, küçükbaş kurbanlıklar ise bir yaştan büyük olmalıdır. Kurban kesim işlemi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yönetmeliklerine uygun olarak; sağlıklı ve hijyenik bir şekilde kesilmelidir.
Satış,Hisse Alım,Teslimat,Ödeme Koşullarınız Nedir?
Öncelikli Olarak Dana ve Sığır Olarak Hangi Hisseden veya Hangi Hayvandan Almaya Karar Veriliyor.
Dana için Hisse 1700 Tl 35-40 KG Arasında Et
Sığır için Hisse 1500 Tl 40 KG Et Hisse Başı Düşüyor.
Ödeme Ne Zaman Yapılıyor?
Kurbanı veya Hissesini Seçen Vatandaşlar Bizlere 50-100 Tl gibi Kapora Bırakıyor. Kurban Kesim Günü Geldiğinde Hissesini Alıyor ve Ödemesini O Anda Yapıyor. Kesim işlemi Yapılırken Vatandaşlar Kurbanının Başında yada dinlenme alanımızda Bekleyebiliyor.

Ayrıca; Uzman Kesim Ekibimiz, Veteriner ve Kurum Yetkilileri Kontrolünde Özel Steril Ortamımızda Kesim Yapılıyor.
DANA ve SIĞIR Hissesi Almak İçin Bize

0534 863 15 32 Numaralı Telefondan Ulaşabilirler