Kalaycı;”Köylümüzün Yanındayız”

14 Mayıs Salı Günü Meşhur Bartın Galla Pazarında Tarım İl Müdürlüğü Yetkililerinin ”Fide Satışı Yasak,Satarsanız 23 Bin Tl Ceza Keseriz” Söylemleri Üzerine Ak Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı Açıklamada Bulundu.
Kalaycı; Tarihimizin En Büyük Değerlerinden Galla Pazarımızda Yaklaşık 250 Senedir Vatandaşlarımız Büyük Emekler vererek,Kendi Ürettikleri Ürünleri Satmakta ve Buradan Kazandıkları Parayla Hayatlarını İdame Ettirmektedir.Satılan Ürünlerin Hiçbiri Başka Üreticiden Alınıp O Pazarda Satılmamaktadır.
Çiftçi Mağdur Edilmeyecek!
Kalaycı; Elbette Herşeyin Kurala,Kanuna Göre Olması Gerektiğini Ve Bazı Ürünlerin(Tohum-Fide) vs. Belirli Prosüdürler Çerçevesinde Üretilmesini Kontrol Altına Almak için Devletin Kuralları Olduğuna Dikkat Çekti.
”Bu Konularda Halkı Bilgilendirmek ve Gerekli Yasal Prosüdürün Uygulanmasında Yardımcı Olmak En Önemli Görevdir.”dedi
Tarım İl Müdürlüğü Yetkililerinin Halkı Cezai Yaptırım Uygulama Konusundan Önce Bilgilendirmesi ve Yol Gösterici Olması Gerektiğini ifade etti.
Köylümüzün Yanındayız!
Köylümüz,Üreticimiz Bizim Başımızın Tacıdır. Galla Pazarında Halkımıza Kendi Ürettiği Fide ve Tohum Satışı Konusunda Cezai Yaptırım Olmayacaktır.” dedi.

14 Mayıs Salı Günü Galla Pazarında Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri Vatandaşlara, Cezai Yaptırım Konusunda Uyarıda bulunmuş ve Bu Konu Büyük Tepki Toplamıştı.

Devletimizin 250 Yıllık Pazarda Satılan, Köylünün Kendi Ürettikleri Fide ve Tohumlar için Bir Tedbir Alması gerektiğini Vatandaşlarımız Talep Etmektedir.