JANDARMADAN KALPAZANLARA OPERASYON

JANDARMADAN KALPAZANLARA OPERASYON

Yapılan açıklamaya göre ;

Bartın C.Başsavcılığının talimatları doğrultusunda, İl Jandarma Komutanlığınca Bartın ve çevre illerde piyasaya sahte para sürdükleri, geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan vatandaşlarımızın alın terine göz dikerek fındık vb. ürün alımı adı altında dolandırarak haksız kazanç elde eden şahısların tespiti ve yakalanarak adalet önüne çıkartılmaları için çalışmalar başlatılmıştır.
İstihbarat, KOM ve JASAT personelinden özel ekip oluşturularak yapılan araştırmalar sonucunda belirtilen şahısların piyasaya sahte para sürdüklerinin tespit edilmesi üzerine, suç örgütüne dönüşmeden yasadışı kazanç elde eden yapıları çökertmeye yönelik olarak elde edilen bilgi ve deliller ışığında açık kimlik bilgileri tespit edilen şüphelilerin yakalanmasına ve suç unsurlarının ele geçirilmesine yönelik 27 Ağustos 2020 tarihinde Bartın ve Zonguldak illerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda; F.Ç. (Zonguldak-53 yaş), A.B. (Düzce-42 yaş) ile Y.Ç. (Zonguldak-57 yaş) isimli şüpheliler yakalanarak Bartın’a getirilmiş ve Soruşturmayı yürüten C.Savcısının talimatıyla gözaltına alınmıştır.
Yakalanan şüpheli şahısların tespit edilen adreslerinde ve araçlarında yapılan aramalarda ise; iki farklı paket halinde seri numaraya sahip toplam (90) adet 100 ₺.lik sahte para elegeçirildiği bilgisi alınmıştır.
Olay şüphelilerinin işlemlerinin tamamlanmasının ardından 28.08.2020 günü sevk edildikleri adli makamlarca adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.