Güzelcehisara Kim Sahip Çıkacak!

Bartın’ın Cennet Köşelerinden 80 Milyon Yıllık lav Sütunlarının Olduğu Güzelcehisar Sahilinde Vatandaşlar Mağdur Oldu

Bartın İl Özel idaresi proje kapsamında güzelcehisar sahilinde çalışmalarını nisan ayından beridir devam ediyor.

Sahil şeridinden 50 metrelik mesafeye yapı ve bu bölgenin üzerine işletme yapılması yasak olduğunu bilgisini öğrendiğimiz alanın,imarlı olan(50 metrenden sonraki alanda) kısmında 2016 yılından beridir büfe ve kamping ruhsatlı işletmecilik yapan kişilere 10 temmuz 2019 tarihinde ruhsat iptal yazısı yazılmış ve 6 gün sonra jandarma ve yetkililer gelip işletmelere mühürleme yapmış.

Tuvaletler ve Duş Kabinleri de Mühürlenmiş

Güzelcehisar sahilinde bu işletmelerin hizmet olarak sunduğu tuvalet,soyunma kabini ve Duş hizmetide mühürlenmiş.

İşin enteresan tarafı güzelcehisarda şuanda kullanılabilecek tuvalet bulunmuyor.Yerli ve Yabancı turistler ihtiyaçlarını almak için büfelere geldiklerinde elleri boş dönüyor.Tuvalet ve Duş için gelenlerde hizmeti alamıyor.

Alternatif hiçbir çözüm olmadığını gördüğümüz güzelcehisar sahilinde, Arabistandan Geldiğini Öğrendiğimiz Bir Turist ” Burası Harika Bir Yer,Doğası Harika Fakat Tuvalet Kapalı Diğer ihtiyaçlarımızıda karşılayamadık”Dedi.

Ayrıca vatandaşların iddiasına göre ; İnşaat Şantiyesinin Yazın ,Plaj ve Turistik Bölgede Faaliyet yapmasının Yasal Olmadığı, Her İnşaat Şantiyesinde Olan İşe başlama ve bitiş tarihi olması gereken tabelânında olmadığı iddia edildi.

Video;

🚩CANLI YAYINGüzelcehisar'dan Görüntülerle Vatandaşların Sesiyiz.✅Vatandaşlar,Yerli ve Yabancı Turistler Mağdur Oldu.📽İyi Seyirler.

Bartın'la Alakalı paylaştı: 17 Temmuz 2019 Çarşamba