Emiroğlu”ASILSIZ ve Kulaktan Dolma Haberlere Çok Üzülüyoruz.”

Son günlerde Hasankadı’da ,sosyal medyada ve vatandaşlar arasında panik oluşturan haberlere Hasankadı Belediye Başkanı Şeref EMİROĞLU Sosyal Medya Hesabından Açıklama yaptı.

“Değerli hemşehrim; geçtiğimiz günlerde özellikle sosyal medya ve yerel gazete haberlerinde Hasankadı Beldemizde (covid -19) yani koronavirüs tespit edildiği ile alakalı asılsız haberlerin yayıldığını ve zaten bu konuda hassasiyeti bulunan vatandaşlarımız üzerinde korku ve paniğe yol açıldığını gördük. Bu duruma çok üzüldük.

Asıl Mevzu ise!

Asıl mevzu ise; zaten zatürre teşhisiyle tedavi gören bir vatandaşımızın günlük olarak 112 Acil Servis ekipleri marifetiyle evinde kontrol altında bulundurulması ve devamında bu vatandaşımızın ilerleyen zamanlarda durumunun daha da kötüye gitmesini engellemek maksadıyla karantinaya alınmak üzere 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye sevk edilmesidir. Herhangi bir koronavirüs teşhisi koyulmuş değildir.

Bizim bu noktada vatandaşlarımızdan ricamız; resmi kurum ve kişilerin haricinde yapılan açıklama yada yalan haberlere itibar etmeyiniz.”

Bizim bu noktada vatandaşlarımızdan ricamız; resmi kurum ve kişilerin haricinde yapılan açıklama yada yalan haberlere itibar edilmememesi, takipçi sayısını arttırmak ve etkileşim içinde olmaya çalışanlara fırsat verilmemesidir. Bunların haricinde; umreden gelen adı ve sanı beldemizde hiç kimse tarafından bilinmeyen, tanınmayan bir şahsın burada mevlit okuttuğu ile ilgili yalan haberidir. Kesinlikle böyle bir olay olmamıştır, asılsız be yalan haberdir. Böyle bir dönemde aziz milletimizden ricamız; resmi bir genelge, kişi yada kurumun haricinde, asılsız bir şekilde kulaktan duyma bir şekilde yayılan yalan haberlere itibar edilmemesidir. Bu şekilde halkımızı yanıltan, hassasiyetiyle dalga geçen, korku ve paniğe sebebiyet verenler hakkında da takip edildiği üzere adli ve idari işlemler başlatılacaktır. Tekrar buradan bütün vatandaşlarımızı duyarlı olmaya, sabırlı olmaya ve evde kalmaya davet ediyor;
Sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum.”dedi

Şeref EMİROĞLU
Hasankadı Belediye Başkanı