Çocukları Sinema İle Buluşturan Başkan

Ulus Belediyesi’nden çocuklara sinema şöleni

Ulus Belediyesi tarafından ilçede çocuklara yönelik gezici sinema şöleni gerçekleştirildi.  Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığının destekleriyle yapılan gezici sinema şöleninde Ulus’taki çocuklar kendilerini beyaz perdenin gizemine kaptırırken bazı çocuklar da hayatlarında ilk defa sinemayla tanıştı.

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun’un çabalarıyla ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığının destekleriyle Ulus’taki çocuklar gezici sinema şöleninde bir araya geldi. Onlarca çocuğun katıldığı sinema şöleninde çocuklar kendilerini beyaz perdenin gizemine kaptırdı. İlçedeki bazı çocuklar ise hayatlarında ilk defa sinemayla tanışma fırsatı buldu. İlçedeki çocukları sinemayla buluşturan Başkan Uzun, “Bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde bizleri destekleyen değerli Bakanlarımıza, Sayın Valimize ve Sayın Kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz. İlçemizde güzel bir sinema etkinliği düzenledik. Çocuklarımız için ne yapsak azdır. Onlar bizim geleceğimiz. Belediye olarak çocuklarımıza böyle güzel etkinlikler yaşamak için tüm gayretimizle çalışıyoruz” dedi.

Tek Seansta 125 Çocuğun İzlediği Sinema Filmini ilkokul ve ortaokul düzeyinde  Yaklaşık 450 öğrenci izledi.FFilm esnasında Tüm Öğrencilere Patlamış Mısır İkram Edildi.

nor

nor
rrem

nor