CHP, Seçime Mehmet Arslan’la Giriyor

CHP, SEÇİMLERE MEHMET ARSLAN’LA GİRİYOR

Arslan: “Derman belediyeciliğiyle geliyoruz”

CHP, Bartın Belediye Başkan Adayının kesinleşmesinin ardından CHP İl Başkanlığı düzenlediği aday tanıtım toplantısıyla CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan’ı tüm il kamuoyuna tanıttı. Aday tanıtımına katılan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, “Martın sonu bahar” diyerek Arslan’ın kendi için değil kenti için çalışacak olan bir belediye başkanı adayı olduğunu söyledi. Mehmet Arslan ise halkın yüzünü güldürecek dermen belediyeciliği ile halkın yanında ve dertlerine derman olacaklarını kaydetti.

CHP, Bartın Belediye Başkan Adayının kesinleşmesinin ardından CHP İl Başkanlığı aday tanıtım toplantısı düzenlendi. Parti binasındaki aday tanıtımına CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, İl Başkanı Selim Karakaş, Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak ile Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer katıldı. Aday tanıtımında Türkiye’nin zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden CHP İl Başkanı Selim Karakaş, önümüzdeki hafta da Amasra’da bir tanıtım toplantısı düzenleyeceklerini kaydederek “Biz Parti Meclisi’nden kararlar çıktıkça bağlı bulunduğu ilçelerdeki adaylarımızın açıklamalarını yapmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki hafta da Amasra’da da Amasra Belediye Başkan Adayımızı açıklayacağız. Bütün adaylarımızın da tamamlanmasıyla bir salon toplantısıyla bu olayı taçlandıracağız. Daha sonra da seçim çalışmalarımıza başlayacağız. Hem ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor hem bizler zorlu bir görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Ama bu zorlar bizi ateşliyor. Eminim ki bütün yaptığımız işlerin sonunda bu süreçten de başarıyla çıkacağız.” dedi.

Arslan: “Ülkemizi her türlü sorunla karşı karşıya bıraktılar”

Hükümeti ve Milliyetçi Hareket Partisi’ni eleştirerek 31 Mart yerel seçimlerinin önemini anlatan CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan da şunları söyledi:

“Öncelikle hiçbir beklenti içinde olmadan içinde bulunduğumuz ortamda, baskıya, sindirmeye ve yıldırmaya karşılık, korkmadan sinmeden dimdik Cumhuriyet Halk Partili ve partimizin üyesi olan siz değerli dostlarıma hitap etmekten her zaman olduğu gibi onur duyuyorum.16 yıldır tek başına iktidar olan bir parti ile karşı karşıyayız. Çözüm için, adalet için, iş aş için geldiklerini söyleyenler, bu gün ülkemizi aklınıza gelebilecek her türlü sorun ile karşı karşıya bırakmışlardır. Bizi biz yapan bütün değerlerimizi yerle bir etmişlerdir. İnsanlarımız birirlerine selam verirken bile bizden mi diye düşünür olmuşlardır. Kendilerinden olanları her şeyi yapmaya muktedir, kendilerinden olmayanları ise düşman, hain ilan edecek kadar ileri gitmişlerdir.

“CHP’yi suçlayan zihniyetle karşı karşıyayız”

Ekonomik hayatın dengesi tamamen bozulmuş, üretim, tarımda, sanayide, ticarette durma noktasına gelmiştir. İşyerleri birer birer, onar onar kepenk kapatmaya başlamışlardır. Biz bunlara Bartın’da şahit olduğumuz gibi ülkenin tamamında ekonomik kriz kendini iyice hissettirmeye başlamıştır. İnsanlarımızın gelecek için kaygıları kabus haline gelirken alınan tedbirler soruna bir çare olamamıştır. Çare üretemediği gibi sürekli sorun çıkaran ama 16 senedir tek başına iktidar olan fakat sürekli CHP’yi suçlayan zihniyetle karşı karşıyayız.

“Birbirinden farkları yok”

Bir de her sıkıştığında yardıma koşan koltuk değneği dediğimiz diğer partinin de kendilerinden hiçbir farkı yoktur. Halkımıza yaşatılan yokluktan, yoksulluktan, haksızlık ve hukuksuzluktan her iki partide sorumludur. Diğeceğim odur ki ikisinin de birbirinden farkı yoktur. Belediyeciliği çok iyi bildiklerini söyleyenler, belediye başkanlarını görev süresi içerisinde görevden almışlardır. İşte, ülkenin böyle kötü yönetildiği daha doğrusu yönetilemediği bir ortamda Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkımızı rahatlatabilmek için, dertlerine derman olabilmek için hakkıyla hukukuyla adaletiyle bir nefes olabilmek için, yüzünü güldürebilmek için derman belediyeciliği ile halkımızın yanında olmaya, dertlerine derman olmaya geliyoruz.

“Sadece bir yerel seçim değil”

Bildiğiniz gibi 31 Mart 2019 tarihinde mahalli idareler seçimleri yapılacaktır. Ben Mehmet Arslan, partili arkadaşlarımın, dostlarımın ve tabi ki ailemin desteği ile ve örgütümün, genel merkezimin onayı ile partim, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bartın Belediye Başkanı adayı olmanın onur ve gururunu taşıyorum. Parti içinde bugünlere gelmemde katkısı olan Haşan Akyol, Şeref Yıldız, Metin Ulukavak, Haşan Yaman, Kamil Altan ve Rıza Yalçınkaya’ya teşekkür ederim. Bu seçim sadece bir yerel seçim değildir. Bu seçim, 16 Nisan referandumu ile ülkedeki rejim değişikliğinin ve bu yeni sistemin, başkanlık sisteminin güven oylamasıdır. Aynı zamanda sandığa gidenler arasında bu sistemi destekleyenlerle sistemin yeni rejimin değişmesini isteyenler arasında geçecek olan bir seçimdir.”

Arslan özgeçmişini de anlattı

Kendi özgeçmişi hakkında da partililere bilgiler veren Arslan, “1966 yılında Bartın’da dünyaya geldim. İlk okulu Cumhuriyet İlkokulunda, orta okul ve liseyi Bartın Lisesinde yüksek öğrenimimi İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladım. Bir süre Işıklar Tuğla Fabrikasında çalıştıktan sonra babamın 1959’da başlamış olduğu Kaptan Amca boya işletmesinin 2. nesil sahibi olarak bu yıl 60. yılımızı doldurdum. Bu süreçte Madeni Eşya Odasında ve Esnaf Kefaret Kooperatifinde yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 2003 yılında üyesi olduğum CHP’de 2004-2018 yılları arasında il yönetim kurulu üyeliği, başkan yardımcılığı, merkez ilçe başkanlığı ve son olarak da il başkanlığı yaptım. Yine bu süreç içerisinde Bartın Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu’nda 6 sene CHP’nin temsilcisi olarak kurul üyeliği ve yine 6 yıl Genel Merkez Kurultay delegeliği yaptım. Evli ve 15 yaşında bir kız ve 21 yaşında bir erkek çocuk babasıyım.” dedi.

Bankoğlu: “Kendi için değil kenti için çalışacak bir aday”

Arslan’ın adaylığı için parti olak gurur duyduklarını dile getiren CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Arslan’ın kendi için değil kenti için çalışacak bir aday olduğunu belirterek “Mehmet Arslan’ı dinlerken herkesin gözündeki ışığı, heyecanı o umudu ve motivasyonu gördüm. Beni çok duygulandırdı. CHP olarak gururluyuz. Bartın’da Mehmet Arslan ile 1 Nisan’da bahar gelecek. Buna hiç kimsenin şüphesi olmasın. Burada vurgulamamız gereken şeyler var. Kendisinin siyasi tecrübesinden hiç kimsenin şüphesi yok, siyasi tecrübesini hepimiz biliyoruz, dürüstlüğü ortada. O yüzden Bartın’da kendi için değil kenti için çalışacak bir adayla karşı karşıyayız. Mehmet Arslan, yandaşlarını değil yoldaşlarını düşünen ve kentini düşünen bir insandır. O yüzden adaylık başvurusu hepimize hayırlı olsun. Kendisine başarılar dileyerek tebrik ediyorum. Yolumuz açık olsun.” dedi.