Cemal AKIN ” Herkesin Başkanı Olmak Kolay Değil”

Cemal AKIN ” Herkesin Başkanı Olmak Kolay Değil”

“BU SLOGAN, BUGÜN AFİŞLERE GÖSTERMELİK YAZILMIŞ BİR SLOGAN DEĞİL, SİYASETTE GEÇİRDİĞİM 40 YILIN ÜRÜNÜDÜR”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, başkanlık görevinde onuncu yılını doldururken, seçildiği günden bu yana, “Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz” sözünü de destekler şekilde “Herkesin Başkanı” olduğunu gösterdi.

Tüm dernek, sivil toplum kuruluşu, kamu kurum ve kuruluşu ile derneklerin yanında olan Akın, gerek belediyenin sunduğu hizmetler, gerekse bireysel olarak esnaf, öğrenci, kadın, yaşlı demeden her kesime yakın ilgi ve alaka göstermesiyle de “Herkesin Başkanı” sloganının hakkını verdiğini ortaya koydu. Başkan Akın, “Bugün ‘Herkesin Başkanı’ sloganını layığıyla taşıyabiliyorsam bunu bana yaşatan tüm dostlara teşekkür ediyorum. Bu slogan, bugün afişlere göstermelik yazılmış bir slogan değil, siyasette geçirdiğim 40 yılın ürünüdür” dedi.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ YANINDA OLDUK

Belediye Başkanı Cemal Akın, 31 Mart yerel seçimleri için hazırlanan afişlerde “Herkesin Başkanı” sloganıyla yola devam ederken, bu sloganın hakkını verdiğini de görevinde geride bıraktığı 10 yılda ortaya koydu.

Görevinin ilk gününden bu yana hiçbir siyasi görüş ayırt etmeden kentteki tüm sivil toplum kuruluşlarına yakın mesafede olan, belediye olarak ihtiyaç duyulan konularda imkânların el verdiği ölçüde her zaman gerekli desteği veren Cemal Akın, sürekli istişarelerde bulundu. Başkan Akın, “Ziyaret ettiğimiz, belediyede ağırladığımız sivil toplum kuruluşu temsilcilerine her zaman yanlarında olduğumuzu, üzerimize düşen ve imkânlarımızın elverdiği konularda gerekli desteği vermeye devam edeceğimizi söyledik. Sadece söylemle kalmadık yapabileceğimiz her konuda kendilerine destek olduk” dedi.

EĞİTİM CAMİASINA GEREKEN DESTEĞİ VERDİK

Eğitim camiasına, okullara, idareci, öğretmen, öğrenci ve okul aile birliklerine her zaman destek verdiğini belirten Başkan Akın, “Her yıl mutlaka tüm okullarımızı ziyaret ettik, onlar bizi ziyaret etti. Tabi bu ziyaretlerde kentimizle ilgili görüş alış verişinde bulunduk, önerilerini dinledik. Okullarıyla ilgili talepleri, sorunları varsa onları dinledik, elimizden geldiğince çözüm üretmeye çalıştık. Çocuklarımızın eğitim gördüğü okulların daha iyi bir noktaya gelmesi için çaba harcayan velilerin yanında olduk, onlara da gereken desteği verdik. Belediye olarak okullarımızın çeşitli gereksinimlerini karşılayarak belediye hizmetlerimizden istifade etmelerini sağlıyoruz. Öğrencilerimizin hiçbir sorunla karşılaşmadan eğitim öğretim hayatlarını sürdürmelerini istiyor, bunun için de ne gerekiyorsa kanunlar çerçevesinde yapmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın eğitim öğretim hayatlarını huzur içinde sürdürebilmeleri için gerek idarecilerimizle, gerekse de velilerimizle irtibatımızı hiç kesmedik” diye konuştu.

KAMU KURUMLARIYLA HEP İSTİŞARE HALİNDEYİZ

Bartın halkına hizmetlerin en iyisini, en kalitelisini sunmak adına belediye olarak kentle ilgili her türlü çalışmada tüm kurum ve kuruluşların görüşlerini de aldıklarını ifade eden Akın, “Bartın Belediyesi olarak projelerimizi hayata geçirirken gelecek kuşaklara daha güçlü, insanların daha huzurlu, daha mutlu olduğu Bartın şehri için çalışıyoruz. Kurum ve kuruluşlarımızı çeşitli zamanlarda ziyaret ederek kendilerine belediyemizin çalışmaları hakkında bilgiler veriyor, istişarelerde bulunuyoruz. İhtiyaç duydukları her an Bartın Belediyesi olarak yanlarında olduğumuzu kendilerine belirtiyoruz. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla da dostluk, kardeşlik çerçevesinde karşılıklı olarak Bartın için Bartın halkı için bir araya gelerek istişareler yapıyor ve bunun olumlu karşılığını da alıyoruz” sözlerine yer verdi.