Cemal AKIN 50+1’in Altısını Daha Açıkladı.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Canlı yayın konuğumuz oldu.

Programda Bartın Belediyesi çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Cemal Akın, izleyicilerden gelen soruları yanıtladı.

Cadde Düzenleme Çalışmalarını Değerlendirdi 

İlk olarak yapılan cadde düzenlemeleri hakkında bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Doğalgaz çalışmaları ile cadde sokaklarımızda yenileme çalışmaları yaptık. Bu kapsamda da Bülent Ecevit Bulvarı, Davut Fırıncıoğlu Caddesi, Hükümet Caddesi,  Şadırvan Caddesi, Karakaş Caddesi, Piryamcılar Caddesi, Hendekyanı Caddesi,  Tersane Caddesi, Kaynarca Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi ve Kavaklı Caddesi’ni yeniledik. Tüm altyapı çalışmaları tamamlanan bu caddelerimizi gerek ışıklandırmaları gerekse de yol ve kaldırım düzenlemeleri ile çok daha güzel bir hale getirdik. “ dedi.

“Kent Tarihimizi Ortaya Çıkaracak Birçok Çalışmayı İlimize Kazandırdık”

Cadde düzenlemelerinin yanı sıra kent tarihini ön plana çıkartmak adına da bir çok çalışma yaptıklarını söyleyen Başkan Cemal Akın, “Bu çalışmaları yaparken kent tarihimizi ortaya çıkaracak birçok çalışmayı da ilimize kazandırdık. Bunlardan en önemlisi olan Kent Müzesi Projemizdi. Açıldığı tarihten itibaren 85 bini aşkın vatandaşımız müzeyi gezme imkânı buldu. Çok güzel tepkiler aldık ve almaya da devam ediyoruz. Buda bizleri çok mutlu ediyor.  Allah nasip ederse de dört yeni müze projemiz var. Bunlar Su Müzesi, Atatürk ve Şehitler Müzesi, Oyuncak Müzesi ve resim ve Sanat Müzesi.  Halkımızın teveccüh göstermesi durumda önümüzde ki dönemde bu projeleri hayata geçirmek istiyoruz.  Müze dışında şehrimizin önemli noktalarına kentim geçmişine ait heykeller yerleştirdik.  Gazhane Kültür Parkı’nda yine ilimizin geçmişi hakkında geniş bilgilerin yer aldığı resimler, heykeller bulunuyor. Bunun dışında tarihi çeşmelerimizin restorasyonu, Taş Fırın yapımları ve Orduyeri Mahallesi’nde ki Dibek Taşı düzenlemesi gibi çeşitli çalışmaları hayata geçirdik.  Hamamın restorasyonunu yaparak ilk günkü haline getirdik.  Şadırvan’ın ışıklandırması ve Su Terazi’nin restorasyonu ile ilimizin tarihini ön plana çıkartmaya çalıştık. “ dedi.

Yeni Projeleri Açıkladı

Başkan Cemal Akın açıklamaların sonunda ise Köypark, Resim Sanat Müzesi, Atatürk ve Şehitler Müzesi, Oyuncak Müzesi, Su Müzesi,  Çağlayan Piknik Alanı Düzenleme Projeleri’ni açıklamadı.

Bir buçuk saat süren canlı yayının sonunda ise Başkan Cemal Akın, 2019 yılının ilimize, ülkemize ve tüm vatandaşlara barış, mutluluk, sağlık ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

CANLI YAYINI İZLEMEK İÇİN 👇👇👇

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=378985829337276&id=386067868599196