Başkan UZUN; SUNDURMA ve MAAŞ iddilarına son noktayı Koydu

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin UZUN Basın mensuplarıyla Ulus İlçesinde Gündeme Getirilen ‘’SUNDURMA’’ Konusuyla alakalı bilgiler Paylaştı.
Sundurma olayı ile algı oluşturulmaya çalışıldığını söyleyen belediye başkanı başkanı Uzun, “Olayı kısaca özetlemek gerekirse;iddialara konu alan içerisinde bulunan bir esnafımız işyerinin önüne, bina arsasının dışında kalan, halkımızın ortak yaşam alanı bölümüne bir sundurma yapma talebinde bulundu. Konu incelendi uygun olmayacağı iletildi. Bu kardeşimizde haklı olarak yanında bulunan diğer işyerlerini örnek gösterdi. Konu ile ilgili talimatımı verdim, incelettim. gerçekten de ulus gündemine konu olan sundurmalar belediyeden izinsiz olarak uzun süre önce yapılmış. Bunun üzerine ilgili binaların sahiplerine sundurmaların kaldırılması için bir uyarı yazısı yazdık,onlarda kaldırdı.Hiç kimseye ceza yapılmadı, niyetimiz dedikleri gibi kötü olsaydı yapardık. Konuda muhatabımız bina sahipleriydi, Röportajlar vermek isteyenler değil” Dedi.

Belediye Başkanı UZUN “Bir süredir ilçemize yakışmayan konuşmaların olduğunu takip ediyoruz. Ben ilçemizin bu şekilde gündeme gelmesini istemediğim için bugüne kadar basın anlamında sessiz kaldım. Konunun muhatabı esnaflarımız ile toplantı yaptım, onlarında doğruyu gördüklerini gördüğüm için Ulus’a ve Ticaret yapan Esnafa ticaretine zarar vermemek adına sessiz kaldım. Bazı arkadaşlar susmamızın edebimizden değil korktuğumuzdan zannederek terbiye sınırlarını aşmaları, böyle bir toplantıya sebebiyet verdi.

Kul Hakkı nedir? Manasını Öğrensinler!

Bana kul hakkı yemek gibi çirkin benzetmeleri yapan kişilere şunları söylemek istiyorum. Önce “kul hakkı” nedir? kelime manasını öğrensinler, sonra da arkalarında duran şahsiyetlerin yaptıklarına baksınlar. Ben hiç kimseye, halkımızın, çocuklarımızın ortak yaşam alanlarını haksız yere kullandırıp kul hakkı yemedim. siyasi menfaat için oraya buraya bir şeyler yaptırıp göz yummadım.

Akraba ve Sundurması Var iddialarına

Benim akrabamın sundurmasının olduğundan bahsediyorlar, o işyerinde bahsettikleri işleri yapanlar daha önce CHP den Meclis üyesi arkadaşlarım ve onlardan daha sonra akrabam devir aliyor. Ayrıca orada bir hata yok. yapılan yer kendi alanı içerisinde, kimsenin ortak alanını keyfi işgal etmiyor. Aynı şekilde sundurma olayına bağlı olarak “Başkana yakın kişilerin kaldırım işgaline izin verildiği” gibi çirkin ve komik cümleler kuruluyor. Tarafsız gözle bakıp fark ettiniz mi bilmiyorum, şöyle komik bir olay var. Bizi ceza vermek ile suçlayan kişilerin röportajlarını izledim, arkalarında işyerlerinde halkın ortak alanını masalar ile işgal ettikleri gözüküyor. Yani kendi mesnetsiz suçlamalarını aslında kendileri boşa çıkarıyorlar. Doğru, ben esnaflarımıza kaldırım işgali konusunda insanların geçişine engel olmadan kısmen müsade ediyorum. Ama fark edilmeyen şöyle bir durum var; ben bunu tüm esnaflarımıza ayırt etmeden yapıyorum.
“Esnafım helal parasını kazansın istiyorum. Ama bu güya benim ceza verdiğim kişiler bir baksınlar ne yaptıklarına, komşusunu, akrabasını, arkadaşını şikayet ediyor. Manipülasyona geliyorlar, farkına değiller”

Otel ve Şirketlerden Maaş alıyor iddialarına da

‘’Benim oradan maaş alma, gibi şeyler uyduruyorlar.Seçim zamanıda onlar söyledi, yalanladım. Seçim bitti hala söylüyorlar. Bizim ulusa hizmet Gibi bir görevimiz var. Artık ya bu olay ile alakalı bir belge, bir bilgi varsa paylaşsınlar da benim de bilgim olsun. Ya da sussunlar. Komik duruma düşüyorlar. Konuyu ziya paşanın sözü ile özetleyelim, “ Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz. “ Artık yalanlar ile Ulus’un yakasını bıraksınlar, ben doğmamış çocuğun bile hakkı olanı size yedirmem.” dedi.

Yeni Şirketler ve Fabrikalar Ulus’a Geliyor.

Uzun; Ulus’a yeni sanayi alanı kazandırma konusunda çalışmalarının devam ettiğini söylerken Ulus’a bir fabrika kurulması konusunda da temaslarının sürdüğünü söyledi.