Başkan AKIN’dan Unutulmaz Gece

AKIN’DAN GAZETECİLERE UNUTULMAZ 10 OCAK AKŞAMI

Bartın’da ulusal ve yerel basın kuruluşlarında çalışan gazeteciler, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği yemekte bir araya geldi. Gazeteciler, yemekte müzik eşliğinde Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarken gazetecileri bu önemli günlerinde unutmayan Başkan Akın hem onlara hediyeler takdim etti hem de gazetecilerle birlikte eğlenerek günlerini kutladı. Yemekte gazeteciğin zor bir meslek olduğunu vurgulayan Cemal Akın, 31 Mart yerel seçimlerine giderken 14 Ocak Pazartesi Günü 50+1 şeklinde yeni projelerini de açıklayacağını duyurdu.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Bartın’da ulusal ve yerel basın kuruluşlarında çalışan gazeteciler için yemek düzenledi. Sıla Piknik’te düzenlenen yemekte gazeteciler canlı müzik eşliğinde hem yemeklerini yedi hem de gönüllerince eğlendi. Yemekte Bartın Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Taner Çetin, Erol Demirkoperanoğlu, Hasan Arınan, Bartın Belediyesi Ar-Ge Başkanı Aykut Oktay Ulu, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik de yer aldı. Gazetecilerle teker teker selamlaşarak onların Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Akın, erkek gazetecilere atkı bayan gazetecilere de el emeği göz nuru tel sarmadan yapılan fular hediye etmeyi de ihmal etmedi.

Soba üstünde kestane ziyafeti

Güzel anların yaşandığı yemekte Başkan Yardımcısı Çetin ve İl Başkanı Özçelik gazetecilere kestane ziyafeti de çekti. Çetin ve Özçelik elleriyle gazeteciler için kestaneleri hazırlarken Bartın Belediyesi Özel Kalem Müdürü Sevgi Salcı’da kestaneleri sobanın üzerinde kızarttı. soba üzerinde kestane ziyafeti gazeteciler için hem nostalji hem de ayrı bir jest oldu.

Akın: “Gazetecilik zor bir meslek”

Yemekte gazeteciğin zor bir meslek olduğunu kaydeden Cemal Akın, “Bu önemli günde siz değerli dostlarımızla bir arada olmaktan dolayı büyük onur duyuyorum.  Gazetecilik zor bir meslek. Gece gündüz demeden karda yağmurda görevinizi en iyi şekilde ifa etmeye çalışıyorsunuz.  Bizlerin göremediği, eksiliği hissedilen konuların bizlere iletilmesi konusunda çok önemli bir görev yürütüyorsunuz. Bunun için siz değerli basın mensubu dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.  Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam edeceğiz. Bildiğiniz gibi 31 Mart’ta yerel seçimler gerçekleşecek.  Bu yerel seçimlerin kardeşlik içinde geçmesini temenni ediyor, 31 Mart Yerel Seçimlerinin Ülkemiz, şehrimiz, ilçe ve beldelerimiz için şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Projeleri Pazartesi açıklayacak

Akın ayrıca yemekte  31 Mart yerel seçimlerine giderken 14 Ocak Pazartesi Günü 50+1 şeklinde yeni projelerini de açıklayacağını da duyurdu.

mde