Bartınlı Kadın Girişimciler Meclis’te BANKOĞLU’nu Ziyaret Etti

Bartınlı Kadın Girişimciler, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde CHP Milletvekili Av. Aysu BANKOĞLU’nu Ziyaret Etti.

 

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülsüm Karakaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Bartın Milletvekili Avukat Aysu Bankoğlu’nu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ziyaret ettiler.

 

Konuya ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bankoğlu, “Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, sadece ticaret hayatında değil Atatürk’ün bizlere emanet ettiği ve her konuda önce biz kadınların önünü açtığı cumhuriyetimizde pozitif ayrımcılık ile çalışan bir kuruluştur. Kadının toplumdaki önemine dikkat çekerken kadının erkekle eşitliğini, kadınların her konuda söz sahibi olmaya hakkı ve gücü olduğunu Bartın’da temsil etmekte ve göstermektedirler.”

 

193.500 kişiden oluşan Bartın nüfusunun yarısını kadınların oluşturduğuna dikkat çeken Bankoğlu, il nüfusumuzun yarısını 18-45 yaş arası kişilerin oluşturduğu bilgisini de verdi. Eğitim kurumları, meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile Kadın Girişimciler Kurulu’nun oluşturacakları iş birliğinin kentimizin ve kadınlarımızın geleceği için oldukça önemli olduğunu vurguladı.

 

“Sadece ekonomik yönden değil sosyal ve kültürel olarak da Bartınlı kadınların yolunu aydınlatan her türlü çalışmayı gönülden destekliyorum. Türk kadınının her konuda nasıl başarılı olacağını gösteren Bartınlı girişimci kadınlarımıza kentimiz ve ülkemiz adına teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.