Bartın’dan Bir Dünya Markası

Bir Defne Hikayesi
Kozmetik sektörü bugünlerde yepyeni bir marka olan ‘Lyn Skincare‘ ile tanıştı.

Bartın’da Uzun Yıllardır Yaklaşık 150 Kişiye Direkt ve 2000 Köylümüze Dolaylı İş İmkanı Sağlayan Defne Fabrikası, 5.000 m2 Kapalı Alanda Dünya’ya İhracat Yapmaktaydı.
İş Kadını Selin Koyutürk’ün  Yoğun Çabaları İle Bir Dünya Markası Olmaya Aday ‘Lyn Skincare’ Markası Oluşturuldu.

Kısa Açıklamalarda Bulunan Selin Koyutürk,
Bartın’da Defneyi Artık Kozmetik Sektöründe Bir Çok Çeşit Üründe Kullanmaya Başladık ve Markamızı Oluşturduk. Hammaddenin Bartın’dan çıkmış Olması Çok Önemli. Ürünlerimizin Eczanelerde Satışı 4 Mart İtibariyle Başlıyor. Bartın’a Daha Fazla İstihdam ve Değer Katmak Bizleri Ayrıca Grurlandırdı. ‘dedi.

Bartın’lı Marka ‘LYN’
LYN Macerası Yaklaşık 2 Yıl Önce Başladı. İki Kadın Girişimci Tarafından Büyük Hayallerle Kurulan Marka, Şimdi Bartın’da 5.000 m2 alanda Dünya çapında İhracat yapan bir Defne fabrikasına sahip doğal kaynaklara kendini adamış işlerine tutku ile bağlanmış Selin Koyutürk ve Ürünün Yatırım Sürecinde Önemli Rol Oynayan Vildan Akay Markalarını Bir Defne Hikayesi Sloganı İle Tanıttı.

%100 yerli marka olan Lyn Skincare ürünleri ‘bir defne hikayesi ‘buluşmasıyla önceki gün  Les Ottomans’da 150 kişilik cemiyet hayatinin da hazır bulunduğu özel bir davet gerçekleşti. Sitare Kalyoncuoğlu’nun organize ettiği davette iki kadın girişimci Selin Koyutürk ve Vildan Akay tarafından çıkarılan marka, büyük bir beğeni ile karşılandı. Eczanelerde satışa sunulan markanın ulusal ve uluslararası önünün çok açık olduğu sektör tarafından çok konuşulduğu ve övgüyle bahsedildiği ifade edildi. Davete İstanbul’un En Tanındık İsimleride Katıldı.

Bartın’a Hayırlı Uğurlu Olsun.

Röportaj ve Detaylar Pek Yakında…