Bartın, Millet bahçesine Kavuşyor.

Bartın Millet Bahçesine Kavuşuyor

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından milletimize açıklanan 100 Günlük Eylem Planında belirtilen “Her İle Bir Millet Bahçesi” projesi kapsamında henüz millet bahçesi yapılmayan 11 ilden birisi olan Bartın, nihayet millet bahçesine kavuşacak.
İlimiz Merkez İlçesi Gölbucağı Mahallesi 508 ada 339 parsel üzerinde bulunan ve hali hazırda fidanlık olarak kullanılan alanın Millet Bahçesi olarak düzenlenmesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca uygun görülmüştür.
Bu alan, ırmak kenarı olması nedeniyle mutlak koruma alanında bulunduğundan başka bir tür yapılaşma mümkün değildir. Şehre değer katacak güzel bir peyzaj projesi olacağı gibi Adliye binası nedeniyle yoğunlaşacak alanın rahatlamasına da imkan verecektir. Hali hazırda fidanlık olması nedeniyle mevcut dokuyla uyumlu bir proje olacaktır. Günlük hayatta konsept bir bahçe, afet ve olağanüstü durumlarda da uygun bir toplanma alanı olacaktır.
Vali Güner, katkılarından dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum başta olmak üzere, Mekansal Planlama Genel Müdürlüğüne, Milli Emlak Genel Müdürlüğüne, Tabiat Varlıkları Koruma Kuruluna, Ak Parti Milletvekili Av.Yılmaz Tunç’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.
Gölbucağı Mahallesi’nde bulunan alanın TOKİ Başkanlığı’nca iş ve işlemlerin yürütülmesi için Bartın İl Özel İdaresi’ne tahsisinin yapılmasının ardından ihale ve yapım süreci başlayacaktır.denildi.