Bankoğlu’ndan Karne Sürprizi


Anayasa Komisyonu üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu 18 Ocak Cuma günü karne heyecanı yaşayan çocuklarla bir araya geldi.

Esenyurt köyü Şehit Ahmet Poyraz Ortaokulu’nu ziyaret eden CHP Milletvekili Bankoğlu, yarıyıl tatili öncesinde okuldaki 150 öğrenciyle kucaklaştı. Çocuklarla sohbet eden Bankoğlu, öğrencilerle yaptığı söyleşide “Hayallerinizin peşinden gidin. Kendinize güvenin ve daima çalışın. Bilimin ve bilginin ışığından ayrılmayın, karanlık yollara sapmayın. Her şeyden önce iyi insan olmak gerekli. İnsanları ayırmayan, çevresine sevgiyle ve anlayışla bakan bireyler olarak kalın” dedi.

Okullarına genç ve kadın bir milletvekili gelmesi karşısında çok sevinen ve heyecanlanan öğrenciler, Aysu Bankoğlu’nun karneleri verdiği sınıfta çok anlamlı bir olaya da şahitlik etmiş oldular. Öğretmenlerinin aynı zamanda milletvekili Aysu Bankoğlu’nun çocukken eğitim gördüğü Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndan öğretmeni olduğunu öğrendiklerinde duygusal anlar yaşandı.

Bankoğlu okuldaki her öğrenciye Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve birer de kitap hediye etti. Bilginin ve okumanın öneminden bahseden Bankoğlu, çocuklara kişisel gayretlerinin büyük önem taşıdığını, çalışmaktan asla vazgeçmemelerini anlattı.

Karnelerin ve hediyelerin dağıtımı sonrası Bankoğlu ile beraber İstiklal Marşı okuyan çocuklar, vedalaşma ardından tatil sevinci ile evlerine koştular.