Bankoğlu ve Arslan Sahaya Çıktı


Anayasa Komisyonu üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, yerel seçim çalışmalarına hızlı başladı. Bankoğlu yaptığı açıklamada “Şimdiye kadar hepsi Bartınımızın sevilen sayılan, halkla bir olmayı bilen, ilkeli, dürüst adaylarımız olarak; Kurucaşile adayımız Sayın Nergis Kartal’ı, Ulus adayımız Sayın Selçuk Çetinarslan’ı, Kozcağız adayımız Sayın Meliha Okutay’ı ve Amasra adayımız Recai Çakır’ı sizlere duyurduk.   

Son olarak da Bartın adayımızın Sayın Mehmet Arslan olduğunu sizlerle paylaştık. Hem siyasi tecrübesi olan hem de Bartınımıza gönülden bağlı olan sevilen, sayılan ve hizmet için çalışan adayımızla yurttaşlarımızı ziyaret ediyor, taleplerini ve dertlerini dinliyoruz” açıklamasında bulundu.

Seçim çalışmaları için Kaptan Amca’dan başlayarak tüm sanayi esnafını tek tek gezen CHP’li ekip, Kırmızı Çarşı esnafının da sorunlarını ve taleplerini dinlediler.

31 Mart yerel seçimlerinin Bartınlılara ve ülkemize hayırlı olmasını, seçimlerin barış ve anlayış içinde geçmesini dileyen Bankoğlu “Biliyorsunuz ülkemiz tarihin en ağır ekonomik krizinden geçiyor. Ayrıca Başkanlık sistemi diye dayatılan ve sakıncalarını hep beraber yaşadığımız yönetsel bir sıkıntının içindeyiz.

Yoğunlaşılması ve çözülmesi gereken ekonomik ve hukuki sorunların zirve yaptığı bu dönemde biliyorsunuz Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde zorlu bütçe görüşmelerinden henüz çıkıldı.

Tüm bunlara rağmen tarihi önceden belirlenmiş olan ve böylesi zor bir döneme denk gelmiş olan yerel seçimlerde yurttaşlarımızın görevlendireceği parti ve kişiler her zamankinden daha önemli” açıklamasında bulundu.

Yurttaşların yerel yönetimlerden bekledikledikleri hizmetleri gayet iyi bildiklerini belirten Bankoğlu hem Bartınlıların hem de ülkenin her yerindeki yurttaşların sulh içinde yaşamak isteğini, AKP’nin bunu daha fazla görmezden gelemeyeceğini belirtti. Bankoğlu konuşmasına “Siyasi üslubun ve içeriğin yarattığı gerilim, ekonomik sıkıntılar kadar büyük bir sorun olarak tüm yurttaşların huzurunu kaçırıyor. Cumhuriyet Halk Partisi olarak şeffaf, yurttaşlarının talep ve beklentilerine kulak veren, özgürlükçü ve eşitlikçi anlayışımızı zaten en çok belediyecilik hizmetlerinde gösterdiğimizi sizler de biliyorsunuz.

Biz parti olarak 1 Nisan’da baharın geleceğine ve güzel günlerin başlayacağına inanıyor ve bunun için çalışıyoruz. Tüm il ve ilçelerimizde titiz çalışmalar yaparak adaylarımızı belirlemeye çalışıyoruz. Yerel seçimleri sadece bir belediyecilik hizmeti değil ülkemizin kaderini değiştirme, bu kötü gidişin hızını kesme fırsatı olarak görmeliyiz.

Ancak bir kez daha altını çizmek isterim ki bugün ülkemizin geldiği nokta parti değil memleket ve hizmet meselesidir. Bugün “kendine” değil “kentine” çalışanların kazanması gereken dönemdir. Kendine, yakınlarına, yandaşlarına değil yurttaşlarına, onların aşına ekmeğine çalışanların itibar kazanması gereken bir dönemdir” dedi.

Bankoğlu ve Mehmet Arslan yurttaşlarla yaptıkları konuşmalarda; Bartın’ın bütün ilçe, belde ve köylerinde bizden şeffaf, temiz, eşit hizmet bekleyen herkes için büyük bir inançla çalışacaklarına söz verdiler.

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu “Ülkesini seven, iftiralara kulak asmadan olup bitenleri yaşayan, gören, bilen tüm sağduyulu yurttaşlarımızın da söylenen boş sözlere değil samimiyete ve temiz siyasete yol açacağına inanıyorum” dedi.

“Halka hizmet” bekleyen Bartınlı hemşehrilerimizi duyan ve bunları icraata geçirecek Başkan adayımız Sayın Mehmet Arslan ve tüm adaylarımızla çalmadık kapı, dinlemedik dert bırakmayacaklarını ve çözüm için çalışacaklarını sözlerine ekleyen Bankoğlu, çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.