Bankoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı.

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne ilişkin açıklamalarda bulunarak tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak sözlerine başladı ve şu açıklamalarda bulundu: “Öncelikle, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, üzerimizde emeği olan öğretmenlerimizi de minnetle anıyorum. İyi ihtimalle, ortalama bir hayat sürmeyi göze almış tüm idealist insanların değerini bilmek ve her işin başında gelen bu kutsal mesleği korumak tüm yurttaşlarımızın görevidir.

Köylüsünden kentlisine, varlıklısından dar gelirlisine herkes, evladını öğretmenlere teslim etmektedir. Dünyanın her yerinde insanın ilk ve en çok gereksinim duyduğu eğitim ailede başlasa da kreşte, ana okulunda ve devamında hayatımızın temelidir. Bu temelin en güçlü dayanağı da öğretmenlerdir. Çocukluktan gençliğin ileri yıllarına kadar hepimizin hayatına ışık tutan, ufkumuzu açan, yol gösteren ve örnek olan öğretmenlerimiz, 2019 Türkiye’sinde ne yazık ki umutsuzdur. Kıt kanaat geçinmeye zorlanmakta, yetersiz fiziki koşullarda eğitim vermekte ve eşit koşullarda eğitim görmekten mahrum çocuklar kadar onlar da örselenmektedir. Sınıfını temizleyip, öğrencileri için sobasını yakan öğretmenimizle akıllı tahtada ders anlatan öğretmenimiz arasındaki uçurum bir türlü kapanmamaktadır.” dedi.

Siyasi üslupta uzun yıllardır süren nezaketsizliğin ülkemizde bazı değerlerin eriyip yok olmasına sebebiyet verdiğini belirten CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, öğretmenlerin de bu durumdan nasibini aldığını söyledi. Üstün astı ezmesi, makamın getirdiği güç sarhoşluğu ile bilgiyi, deneyimi ve uzmanlığı saymamanın tehlikelerine dikkat çeken Bankoğlu, “Siz öğretmeninize, doktorunuza, hakiminize saygı duymayan, değer vermeyen bir üslubu ısrarla kullanırsanız, bu toplum nezdinde zaman içerisinde normalleşir ve tehlikeli bir durum yaratır.” açıklamasında bulundu.