Bankoğlu, 2019 Yılına İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu ve Bartınlı tüm hemşehrilerinin yeni yılını kutladı.

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, 2019 Yılına İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu ve Zorlu Geçen Yılın Ardından 2020’de de Halk için Çalışmaya Yılmadan Devam Edeceklerini Vurguladı.

CHP Bartın Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, TBMM’deki 2020 Bütçe Görüşmeleri’nin ardından bitmekte olan 2019 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve Bartınlı tüm hemşehrilerinin yeni yılını kutladı.

Bankoğlu, sözlerine şu şekilde başladı: “Ülkemiz ve yurttaşlar olarak çok zor bir yılı bitiriyoruz. En başta, her yıl gittikçe derinleşen ekonomik sıkıntıların zirvesine ulaşılan bir yıl oldu. Ne yazık ki, bu kaos daha büyük düğümlerle büyüyor. İsraf ekonomisine tam gaz devam eden, hesap vermeyi siyaset defterine hiç yazmamış bir “tek adam” iradesi ve buna tam destek veren bir parti ve ortağıyla karşı karşıyayız. Bu hesap vermemelerin yani hukuksuzluğun, şeffaflıktan uzak anlayışın ülkeyi getirdiği nokta, bıçağın kemiğe dayandığı noktadır.”

2019 yılı içerisinde gerçekleşen yerel seçimlere de değinen CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, beyanlarına şu şekilde devam etti: “Hızla eriyen AKP, korku ve öfke içinde kaybettiği belediyelerin intikamını halktan alır oldu. AKP’nin rant muslukları kısılınca, hele ki başta İstanbul, Ankara, Adana ve Antalya gibi 11 büyükşehir kaybedilince, onların hizmet aşkı nefrete dönüştü.

Kaybettikleri hemen her yerde Belediye Meclisi üyeleri, halka hizmeti engellemek için hiç çalışmadıkları kadar azimle çalışmaya başladılar. Kısacası AKP ve MHP, hem Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde hem de özellikle büyükşehirlerin belediye meclislerinde amaçlarının halka hizmet olmadığını bir kez daha ispatlamış oldu. Akrabasına, yandaşına hizmet, kendinden olana iş ve ayrıcalık, “adamına göre hukuk ve adalet” diyen dünya görüşleri, 2019 yılında tamamen gün yüzüne çıkmış oldu. Yerel seçimlerden önce bol keseden dağıttıkları vaatler ise her zamanki gibi buhar oldu.”