Anlamlı Günde, Anlamlı Ziyaret

Bartın Belediyesi, geçen yıl 27 Ocak’ta açtığı Bartın Kent Müzesi’nin birinci kuruluş yılını kutladı. Birinci yıl dolayısıyla Naht Sanatı Ustası Ahmet Güldür’ün naht sanatıyla yazdığı Türkiye’de ve dünyada bu özelliğiyle tek olan 3.50 metre yüksekliğinde 1.75 metre genişliğindeki Yasin-i Şerif müzede sergiye alındı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, kutlamada Kent Müzesi’ni 1 yılda 90 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi.

Konuklar Arasında Bartın’da Herkesin Bildiği Demirci Ustası Şükrü Aktekin Amcada Vardı.

88 Yaşında Olan Ve Bartın’ın Sevilen Kişiliği Olarak Bilinen Şükrü Aktekin Amca İle Cemal AKIN Özel Olarak İlgilendi. Açılışın ardından Şükrü Amca Üst Kata Çıkarıldı…

Asıl Konu Bu Olmalı ki Şükrü Amca 1931 Bartın Doğumlu ve 1938 Yılında Şuan Kent Müzesi Olarak Faaliyette Olan Binada tam 6 yıl Okumuş… 1944 Yılında Mezun Olmuş, ilk Okuldan.

Sınıfına Girdiğinde Duygusal Anlar Yaşayan Şükrü Amca, Ben Burada 6 Yıl Okudum Dedi. Müzede Hatıra Fotoğrafları Çektiren Şükrü Amca, Naht Sanatı İle Yapılan Eser Önünde ve Türk Bayrağı Önünde de Fotoğraf Çektirmek İstedi.

Müzeyi Gezen Şükrü Amcanın Memnuniyeti Görmeye Değerdi.Müzenin Anı Defterine de Duygu Ve Düşüncelerini Belirten bir Not Bıraktı.

Şükrü Amcaya Bartın’la Alakalı Ailesi Olarak,

Sağlık Sıhhat ve Uzun Ömürler Dileriz…

nor
rpt
nor
rpt
rpt
rrem