Akın: “Kim ne derse desin halk bizi tanıyor”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 31 Mart seçimlerinde Bartın genelinde gösterdiği adaylar için aday tanıtım toplantısı düzenledi. Belediye Başkan Adayları, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve İl Genel Meclisi Üyesi Adaylarının tamamının tanıtıldığı toplantıda konuşan Bartın Belediye Başkanı ve Adayı Cemal Akın, trafik sorunu, imar ve diğer konularla ilgili yapılan eleştirilere üstü kapalı olarak cevap verdi. Akın, “Kim ne derse desin halk bizi tanıyor” dedi.

MHP’DEN GÖRKEMLİ ADAY TANITIMI

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerine 35 günden az bir zaman kala çalışmalara aylar öncesinden başlayan Milliyetçi Hareket Partisi, Aday Tanıtım Toplantısı düzenledi.  “Bartın Ehline Emanet” sloganıyla  Bartın Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen törene Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Amasra Belediye Başkan Adayı Asım Soydan, Ulus Belediye Başkan Adayı Sevgi Ünal, Kuruaşile Belediye Başkan Adayı Sinan Özekin, Kozcağız Belediye Başkan Adayı Savaş Buyurman, Kumluca Belediye Başkan Adayı İsmail Can, Hasankadı Belediye Başkan Adayı Şeref Emiroğlu, Abdipaşa Belediye Başkan Adayı İsa Tuncer, MHP İl Genel Meclisi Adayları, Belediye Meclisi Adayları, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, parti yöneticileri ve teşkilat mensuplarıyla, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Gövde gösterisi yaptılar

Program öncesinde MHP İl Başkanlığı binasından toplnatının düzenleneceği Belediye Sosyal Tesisleri’ne kadar yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüşte adaylar, teşkilat üyeleriyle birlikte halka karanfil dağıttı.

Özçelik: “31 Mart’ta Bartın’da tarih yazacağız”

31 Mart’ta Bartın’da tarih yazacaklarını söyleyen MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur İttifakı ile devlet bekası adına tarihimizin en zor seçimine girdiklerine dikkat çekerek “31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Yerel Seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanlığı olarak 3 ilçe, 3 belde ve 1 il merkezi için adaylarımızı belirledik. Belirlemiş olduğumuz birbirinden çok değerli adaylarımız kendi çalışmalarıyla kendi bölgelerinde, hizmet aşkıyla yanan, hayal ve hedefleri olan Meclis Üyeleriyle beraber 31 Mart için çalışmalarını yapıyor. Biz de İl Başkanlığı olarak imkanlarımız doğrultusunda adaylarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. 31 Mart  Milliyetçi Hareket Partisi’nin Bartın’da tarih yazacağı bir gün olacaktır. 8 seçim bölgemizin hepsine talibiz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin ‘üretken belediyecilik’ anlayışını ve aynı zamanda Bartın’da MHP’li bir Belediye Başkanı olan Cemal Akın’ın 10 yıllık dolu dolu geçirmiş olduğu profesyonellik sürecindeki çalışmalarının bir benzerini diğer bölgelerimize de yansıtacağız. Biz sadece belediyelere değil köylerimize hizmet götüren İl Özel İdaresi’ndeki İl Genel Meclis Üyeleri’ne de talibiz. Artık oralarda da irade sahibi olmak istiyoruz. Bartın merkezindeki hizmet aşkını ve ruhunu köylerimize de taşımak istiyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur İttifakı ile devlet bekası adına tarihimizin en zor seçimine giriyoruz. Geçmişi de fazla karıştırmadan beka adına bu mücadelenin zarar görmemesi için birlik ve beraberlik içerisinde bu seçim sürecini atlatmak istiyoruz. Bize kimse bulaşmadığı sürece biz üstümüze düşeni yapacağız. Çünkü devlet bekası projesi Genel Başkanımızın projesidir. Kendi projemize sahip çıkabilmek adına ülkemiz ve milletimiz için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bizleri kendilerine bulaştırmazlarsa iftiralar, yalanlar, yanlışlıklarla siyaset yapmazlarsa bizler en layığıyla bu seçimi atlatacağız. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.” dedi.

Akın: “Kim ne derse desin halk bizi iyi tanıyor”

Aday tanıtımında kim ne derse desin halkın kendilerini tanıdığını vurgulayan Bartın Belediye Başkanı ve Adayı Cemal Akın, üstü kapalı olarak trafik sorunu, imar ve diğer konularla ilgili yapılan eleştirilere şu sözlerle cevap verdi:

“Allah nasip etti 10 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Benim dışında 5 yıldır belediye başkanlığı yapan İsmail Başkanımız var. Bunun dışında beldelerde ve ilçelerde belediye başkan adaylarımız var. Bir yola çıktık. Milletimizin önündeyiz. Allah’ın izniyle yine inşallah milletimizin teveccühüne mazhar oluruz. Ama bunun yolu her şeyden önce çok çalışmaktan ve milletimize yapacaklarımızı iyi anlatmaktan geçiyor. Kim ne derse desin halk bizi iyi tanıyor. Ona göre değerlendirecektir.

“Biz bütçemize göre konuşuyoruz”

Burada 50+1 proje gösterdik. Bu projelerden bir tanesi hariç 50 projenin tamamı Bartın Belediyesinin bütçesinden yapılabilecek projeler. Belediye Başkan adaylarımızın hepsi bütçesi haricinde konuşmuyor. Biz bütçemize göre konuşuyoruz. “Biz başkan olursak şuraya, buraya gideceğiz. Bakanlıklarda neler yapabileceğimize bakacağız” diyorlar. Bunu biz yaptık 7 milyon 350 bin Euro hibeyle Bartın Atıksu Arıtma Tesisi ve İnkumu Derin Deşarjı ve Atıksu Arıtma Tesisini gerçekleştirdik. Biz bunu yine yaparız. İnşallah kardeşlerimizle birlikte seçildiğimizde biz kol kola gireceğiz, kardeşlerimizle birlikte çalışacağız. Yan yana duracağız.

“Yalanlarla, dolanlarla işimiz yok”

Bartın’ı Allah’ın izniyle komple geliştireceğiz. İl Genel Meclisi Üyesi Adayı arkadaşlarımızın Mecliste de yer almasıyla biraz daha güçleneceğiz. İnşallah Allah hem İl Genel Meclisi Üyesi Adayı arkadaşlarımızın hem de belediye başkanı adayı arkadaşlarımızın seçilmesini nasip eder. Bugün topyekun çalışmaya başlamamız gereken gün. Bugünden sonra Belediye Meclis Üyesi Adayı arkadaşlarımızla, teşkilatımızla halkımıza kendimizi, projelerimizi anlatacağız. İftiraların doğru olmadığını anlatacağız. Biz dürüst siyaset yapacağız. Biz dürüst siyasetten geliyoruz. Yalanlarla, dolanlarla işimiz yok. Halkımızda bunu biliyor. Sandıkta iftiralara gerekli cevabı verecek.

“Biz yine milletimizin emrinde olacağız”

Bizim tek bir derdimiz var milletimizin emrinde yine milletimize hizmet etmek. Bu millete biz hizmet edeceğiz. Biz bugüne kadar olduğu gibi yine milletimizin emrinde olacağız. Allah inşallah 31 Mart seçimlerini hayırlara vesile eder. Ülkemizde olduğu gibi Bartın’da da Bartın’ın bekası için Milliyetçi Hareket Partisi’nin olması gerekiyor. Biz bu hizmetleri Belediye Meclis Üyelerimiz, çalışanlarımız en önemlisi de Bartın’da yaşayan halkımızla birlikte yapıyoruz. Onlarla kol kola girip koşturuyoruz, Bartın’a çağ atlatıyoruz. 2 dönemde Bartın’ın su, hava kirliliği ve kanalizasyon sorununu çözdük. Bakın bakalım bundan sonra daha neler yapacağız.

“Trafik sorunu bilgisayar oyunu ile çözülmez”

Bartın’da bir trafik meselesi var. Bu trafik meselesinin çözümü “Alttan, üstten tünel yaptım” diyerek öyle bilgisayar oyunlarıyla olmaz. Benim burada da bilgisayarı iyi bilen arkadaşlarımız var. Onlar Bartın’ı bilgisayar üzerinde bir değiştirir, inanın buna şaşırırsınız. Ne kadar kolay, 15 dakika yapılır. Bizim çıkardığımız projeler 4 yılda çıkan projeler, yerleri belli. Usulen proje yapılmaz. Ilındır Göleti için biz Devlet Su İşleriyle protokol yaptık. Meclis kararı aldık. “Biz söyleyince karar aldı” diyorlar. Yapın, bize destek verin. Hep beraber yapalım. Bartın hepimizin. Yani bu gördüğünüz  projelerin hepsi gerçekçi projeler.

“Biz siyasi hayatımızda hiç kapımızı kapatmadık”       

Otizmli kardeşlerimiz için bir merkez yaptık. “Otizmliler için merkez yapacağız” diyorlarmış. Siz daha Bartın’ı tanımıyorsunuz. Biz Bartın’ın sokaklarını adım adım biliyoruz. 10 yılda 2 bin konutta biz toplantı yaptık. Bunları yapmaya ömürleri yetmez. Biz halkla beraberiz. Biz ve bizim adaylarımız halkın ta kendisi. Biz halkımızı iyi tanıyoruz. Bizim aleyhimizde konuşanlar sizde bizi iyi tanıyın. “Kapıları açık tutacağız” diyorlar. Biz kapıları kapadık mı? Biz siyasi hayatımızda hiç kapımızı kapatmadık. Bize “Ulaşamadım” diyen olmaz. 24 saat açık tuttuk, siz daha ne biliyorsunuz. Rahatlığa kavuşmak değildir belediye başkanlığı makamı. Milletin emrinde 24 saat olmaktır.

“Siyasetten ben evlere girmiyorum”

Siz bu halkın evlerinde nasıl yaşadığını biliyor musunuz? Ben evlere gidiyorum, nasıl yaşadıklarını biliyorum, o evlerde ne hayatlar var. Siyasetten ben evlere girmiyorum. Gittiğim evlerdeki o hayatları görseler, bayılırlar. Biz onların evlerine hayatlarını kolaylaştırmak için gidiyoruz. Yeni imar planında 1978 yılından bu yana bin 200 aileyi ilgilendiren parseller var. O ailelerin evleri o parsellerin üzerine ama ev benim diyemiyorlar. Biz o ailelerin Allah’ın izniyle tapularını vereceğiz. Öyle herkesin harcı değil bu işler. 31 Mart seçimleri için önümüzde 35 gün kaldı. Bu 35 günde uyumayacağız, çalışacağız, koşturacağız.”

Cemal Akın daha sonra Belediye Meclis Üyesi Adaylarını ve Belediye Başkan Adaylarını tanıttı.

Buyurman: “Herkesin gönlünde varız”

Milletvekilliği Adaylığımdan beri biz Kozcağız’da dur durak demek çalışmaya devam ediyoruz. Halkımızın içindeyiz ve herkesin gönlünde de varız diye düşünüyorum. Kozcağız için de Bartın için de ülkemiz için de hayırlısı neyse o olsun. Kozcağız’da bizler değişimden yanayız. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun ama halkımız teveccüh gösterirse biz Kozcağız için elimizden geleni sonuna kadar yapmak istiyoruz. İnşallah kazanan Kozcağız olur.”