Aysu Bankoğlu ve Mehmet Arslan projelerini anlatıyor


Anayasa Komisyonu üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, yerel seçimler için CHP Bartın Belediye Başkanı Adayı Mehmet Arslan, CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, CHP Bartın Gençlik Kolları Başkanı Erhan Şenol ve partililerle birlikte çeşitli ziyaretlerde bulundular.

CHP’nin Bartın’daki belediye başkanı adayının belirlenmesi ardından seçim çalışmalarına hız veren ekip ilk olarak Bartın Valisi Sinan Güner’i makamında ziyaret ettiler. Başkanlık yarışında CHP’li Mehmet Arslan’a başarılar dileyen vali ile Bartın hakkındaki projelerini paylaşan Aysu Bankoğlu ve partililer tanıtım ziyaretlerine devam ettiler.

Ardından Bartın Üniversitesi Rektörü Orhan Uzun’u üniversite kampüsünde ziyaret eden CHP’liler, Bartın’ın genç nüfusunun üniversite ile artış gösterdiğini, buna yönelik hizmetlerin göz ardı edilmemesi gerektiğini vurguladılar. Konuya ilişkin olarak CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu “Bartın’daki tüm yurttaşlarımız gibi genç arkadaşlarımızın da gereksinimlerini farkındayız. Partimiz gençlerimizin bu güzel şehrimizde daha rahat ve mutlu yaşaması bizler için çok önemlidir. Genç arkadaşlarımızın sıkıntılarını ve isteklerini büyük özenle irdeliyoruz. Buna ilişkin yerelde neler yapılabileceği önemli konu başlıklarımızdan. CHP olarak gençlerin ve üniversite öğrencilerimizin taleplerini karşılayacak, onların Bartın’da bulunmaktan mutlu bireyler olmaları için gerekeni yapacağımıza söz veriyorum” açıklamasında bulundu.

Aysu Bankoğlu, CHP Bartın Belediye Başkanı Adayı Mehmet Arslan, CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, CHP Bartın Gençlik Kolları Başkanı Erhan Şenol ve partililer Jandarma Komutanlığı ziyareti ardından Bartın Belediyesine gittiler. Belediyeye yaptıkları ziyarette  Belediye Başkanı Cemal Akın ve çalışanlarla sohbet edip karşılıklı başarı dileklerini sundular.

Seçim çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Bankoğlu “ Yerel yönetimler dahilinde bir istihdam politikası kaçınılmaz olmuştur. Ülke olarak Atatürk’ün işaret ettiği ve açtığı yola dönmezsek yani kendi üreten ülke konumuna dönmezsek başta tarım ve hayvancılık, sanayi ve madencilik, kültür ve turizm sektörleri can verecektir. Bulunduğumuz noktadan kurtulmanın ilk adımı tüm halkı kucaklayan ve üretimi canlandıracak yerel politikalar ile mümkündür. Martın sonu bahardır ve bu yerel seçimler ülkemizin can suyu olacaktır” dedi.

Partililer esnaf ziyaretleri ile çalışmalarına devam ederken, Bartın’ın ekonomik, sosyal ve kültürel hayatının canlanması için CHP’li adayların ileri görüşlülüğüne ihtiyaç olduğunu belirtiler.