AK PARTİ’DEN GÖRKEMLİ ADAY TANITIMI

AK PARTİ’DEN GÖRKEMLİ ADAY TANITIMI

İşte belediye başkan adayları!

31 Mart yerel seçimlerine “Tevazu, samimiyet, gayretle önce millet, önce memleket” sloganıyla yola çıkan AK Parti, görkemli bir tanıtımla Bartın’daki belediye başkan adaylarını tanıttı.  AK Parti, Bartın’da Bartın Belediye Başkanı Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, Amasra Belediye Başkan Adayı Uğur Timur, Ulus Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Uzun, Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Mehmet Zihni Sayın, Kumluca Belediye Başkan Adayı İsmet Ertuğrul, Abdipaşa Belediye Başkan Adayı Yaşar Dönmez, Hasankadı Belediye Başkan Adayı Zeki Erdoğan ve Kozcağız Belediye Başkan Adayı Mustafa Karaman’la 31 Mart seçimlerine giriyor.

31 Mart yerel seçimlerine “Tevazu, samimiyet, gayretle önce millet, önce memleket” sloganıyla yola çıkan AK Parti, görkemli bir tanıtımla Bartın’daki belediye başkan adaylarını tanıttı. Kültür Merkezindeki aday tanıtımına MKYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Gökçen Enç, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, belediye başkan adayları, eski il başkanları, merkez, ilçe ve belde teşkilat üyeleri, kadın kolları, gençlik kolları ve vatandaşlar katıldı.  Aday tanıtımında Milletvekili Tunç, “Bartın’ın daha fazla zaman kaybetmeye ihtiyacı yok” diyerek il belediyesi başta olmak üzere tüm ilçe ve belde belediyelerini almayı hedef gösterirken MKYK Üyesi Enç de Bartın’a hizmet etmek için yola çıktıklarını kaydetti.

Kalaycı: “Kapı kapı, ev ev, sokak sokak dolaşmalıyız”

Aday tanıtımında ilk olarak AK Parti Teşkilatlarına seslenen AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı “Bizler hizmete talibiz hizmet etmeye devam edeceğiz. Samimi olacağız. Tevazu sahibi olacağız gayret sahibi olacağız. Zaman bir olma birlik olma zamanıdır. Kapı kapı, ev ev, sokak sokak dolaşmalıyız. 31 Mart yerel seçimlerinde kadın kollarımıza gençlik kollarımıza ve diğer yönetimlerimize güvenimiz tamdır. Bu seçim her zamankinden önemli biz bu zamana kadar liderimizin yükünü almamız lazım diyorduk. Bugün öyle demiyoruz bu seçimde her birimiz Recep Tayyip Erdoğan olmalıyız diyoruz. Özellikle sunu da belirtmek isterim. Zillet İttifakına karşı Cumhur İttifakına zarar gelecek her türlü hareketten kaçınacak Bartın’ın her bir köşesini AK Parti’mizin bayraklarıyla sembolümüz olan ampuller ile aydınlatacağız” dedi.

Aldatmaz: “31 Mart, Bartın için bir değişimin başlangıcı olacak”

AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz ise “Dışarıda geleceklerine umut taşımak isteyen insanlar var. Biz onların arasına katılıp geleceğin çok güzel olacağını anlatmalıyız. Bu göreve gelmeden önce sadece ailemin sorumluluğunu taşıyordum. Ancak şimdi sizlerin ve burada olmayan tüm halkımızın sorumluluğunu hissediyorum. İnanın bu çok ağır bir yük. Ancak bu yükü taşımaktan onur duyuyorum ve taşımakta da kararlıyım. 31 Mart seçimleri hepimizin için büyük bir fırsat. Bu tarihi fırsat Bartın için bir değişimin başlangıcı olacak inşallah. Burası bizim evimiz ve biz birlikte başaracağız. Bartın’ımızın bir 5 yıl daha kaybetmeye hakkı yok. Birçok insanımız bunun için bize destek vermekte. Bizde bunun için terimizin son damlasına kadar çalışacağız. Bu süreçte gayretle çalışacağımıza sizlere söz veriyorum. Çünkü ben sizlere sonuna güveniyorum. Unutmayalım ki Bartın bizim evimiz ve birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.

Tunç: “Yeni bir başlangıcı hep birlikte gerçekleştireceğiz”

Bartın’ın daha fazla zaman kaybetmeye ihtiyacının olmadığını söyleyen  AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da şöyle konuştu:

“31 Mart yerel seçimleri için önümüzde artık 2,5 aylık bir zaman kaldı. Adaylarımız bu zaman zarfında yola koyulacaklar. Allah’ın izniyle ve milletimizin, Bartınlılarımızın takdiriyle millete ve Bartın’a hizmet yolunda yeni bir başlangıcı hep birlikte inşallah gerçekleştireceğiz. Bugün gördük ki AK Parti’nin Bartın’a kazandırdığı bu salon artık Bartın’ımıza yetmiyor. Demek ki ak belediyecilikle birlikte Bartın’a yeni bir kültür merkezi daha kazandırmamız gerekiyor. İnşallah Bartın’a bunu da kazandıracağız.

“14 seçimde de milletimiz tercihini AK Parti’den yana koydu”

Bartın yıllardır göç veriyordu ama üniversitesiyle birlikte artık nüfusu artan göç alan bir il konumuna geldi. Bu 16 yıl içerisinde milletimizin önüne 14 kez sandık konuldu. 6 kez milletvekilliği, 3 kez belediye başkanlığı, 3 kez referandum ve 2 kez de cumhurbaşkanlığı seçimi için milletimiz sandık başına gitti. Bu 14 seçimde de milletimiz tercihi AK Parti’den, Recep Tayyip Erdoğan’dan yana koydu. Ülkemizin kalkınmasından, ilerlemesinden ve lider ülke olmasından yana koydu. Şimdi 15. Kez milletimizin önüne yeniden sandık geliyor.

“Cumhur İttifakının karşısında ittifak yapmaya çalışanlar var”

Cumhur İttifakının karşısında ittifak yapmaya çalışanlar var. Kimlerin kimlerle beraber olduğunu çok iyi görüyoruz. İnşallah milletimiz 24 Haziran seçimlerinde olduğu gibi Cumhur İttifakına bağlılığını gösterecek, ülkemizin bekası, milletimizin geleceği için ve ülkemizin daha güçlü olması için gerekeni yapacaktır. Biz buna inanıyoruz.

“Bartın’ın ak belediyecilik anlayışına çok ihtiyacı var”

Bartın’ımızda da başta il belediyemiz olmak üzere ak belediyecilik anlayışına çok ihtiyaç var. Bartın’ımız Batı Karadeniz’in en güzel illerinden bir tanesi. Bartın’ımız bir üniversite kendi oluyor ve Bartın büyüyor. Şimdi yapılan hükümet yatırımlarıyla ayak uydurabilecek ve Bartın’ın potansiyelini hareket ettirebilecek bir yerel yönetim anlayışına ihtiyaç var. Yusuf Ziya Aldatmaz Başkanımız ve diğer ilçe ile belde başkanlarımızla, hükümetimizle birlikte hep birlikte el ele vererek Bartın’ımızı bir eğitim şehri yapacağız.

“Bartın’a yakışan en iyi hizmeti vereceğiz”

Ülkemizde ak belediyeciliğimizin çok güzel örnekleri var. İlçelerimizi, beldelerimizi gezdiğimiz de il merkezinde uygulanabilecek belediyecilik uygulamalarını hep birlikte görüyoruz. 31 Mart’tan sonra da il merkezinde de ak belediyeciliğin en iyi örneği göstererek Bartın halkına ve Bartın’a yakışan en iyi hizmeti vereceğiz. Bartın halkının kapı kapı gezeceğiz, bugünden itibaren de hızımıza hız katarak en ücra noktalara kadar ulaşarak sadece belediyeleri değil, il genel meclisimizin 11 üyesini de AK Parti’ye kazandıracağız.

“Biz hep engelleri aşarak çalışmaya çalışıyoruz”

Bartın’ımızın mahallelerinde yapacak çok iş var. Çok büyük eserlere ihtiyaç var. Gençlik merkez yaptık ama bunu belediyenin de yapması lazım. Bartın’da daha nikah kıyılacak modern bir nikah salonu bile yok. Bunları Bartın’a kazandırabiliriz, zor şeyler değil. 2 bin 500 kişilik yurt yaptık, bu yurda daha su veremediler. Kanalizasyon bağlantıları bile yapılamadı. Üniversitenin artık belediye sınırlarında olması lazım. Bir türbe yolu kavşağının imar planı yapılmadığı için bir 4 sene beklememesi lazım. Biz hep engelleri aşarak çalışmaya çalışıyoruz.

“Bartın’ın daha fazla zaman kaybetmeye ihtiyacı yok”

Bartın’ın daha fazla zaman kaybetmeye ihtiyacı yok. Belediye hizmetlerini de işin içine katarak Bartın’da gönül kardeşliği kurup Bartın’a en güzel hizmetleri vereceğiz ve Bartın’ımızı bir yıldız gibi parlatacağız.”

Enç: “Bartınlılarla birlikte tüm adaylarımızı belirledik”

MKYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Gökçen Enç de aday tanıtımında şunları söyledi:

“ Sizlerden beklentimiz çok büyük. O nedenle biz bir hizmet partisiyiz. Hizmet dendiği zaman akla Recep Tayyip Erdoğan ve belediyeleri geliyor. Bartın’da da AK belediyeciliği inşallah sizlerle buluşturacağız. 2004’den buyana yerel seçimlerde partimizin sloganlarında hep milletimiz olmuştur. 2004’de o kadar kötü miras aldık ki toparlamak için o dönem ‘Yerel Kalkınma Başlıyor’ sloganını kullandık. ‘Kalkınma Önce Yerelden Başlar’ dedik. 2009 seçimlerinde ‘İşimiz Hizmet, Gücümüz Millet’, 2014 seçimlerinde de ‘Daima Millet, Daima Hizmet’ sloganını kullandık. Bu seçimlerde de ‘Tevazu, Samimiyet, Gayret, Önce Millet, Önce Memleket’ sloganını kullanıyoruz. Dikkat ederseniz yaptığımız her slogan milletle ilgili. Aday belirle sürecinde de Bartınlılarla birlikte tüm adaylarımızı belirledik.

“Hepimiz davamıza sahip çıkacağız”

Hiçbir duygusallığa yer vermeden, tamamen akli yöntemlerle çalıştık. Bu çalışmalar sonucunda da adaylarımız ortaya çıktı.  Aranıza fitne ve fesadın girmesine vermeyin. Bizim en büyük rakibimiz yine biziz. Bizim başka rakibimiz yok. Kenetlenelim. Bir ve beraber olalım. Sonra Bartın’a hizmet için yola çıkacağız. Aday adayı olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Aday olamayan arkadaşlar önce memleket, önce millet bilinciyle aday olan arkadaşlarımızın yanında duracaklardır. Belediye Başkan Adaylarımızdan da bir istirhamım olacak Çevreye duyarlı, kültür ve sanat üreten, kadın ve gençlik alanlarını destekleyici projelerle dünya şehirleriyle yarışan marka şehirleri oluşturmalarını istiyoruz. Bu süreçte hepimiz davamıza sahip çıkacağız. Birbirimize kenetlenmezsek bu seçimden zaferle çıkamayız. Birlik ve beraberlik içerisinde bu seçimlerden zaferle çıkacağımıza olan inancımız tamdır.”

İşte adaylar!

Enç, konuşmasının ardından Bartın’daki belediye başkan adaylarını tek tek tanıttı. AK Parti Bartın’da Bartın Belediye Başkanı Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, Amasra Belediye Başkan Adayı Uğur Timur, Ulus Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Uzun, Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Mehmet Zihni Sayın, Kumluca Belediye Başkan Adayı İsmet Ertuğrul, Abdipaşa Belediye Başkan Adayı Yaşar Dönmez, Hasankadı Belediye Başkan Adayı Zeki Erdoğan ve Kozcağız Belediye Başkan Adayı Mustafa Karaman’la 31 Mart seçimlerine giriyor.